parkiet,  rozgrzewka,  taniec

Gatunki muzyczne, które rozgrzewają na parkiecie

Gatunek 1: Funk

Funk to energetyczny gatunek muzyczny, który doskonale sprawdza się na parkiecie. Powstał w latach 60. i 70. XX wieku i cechuje się charakterystycznym groove'em oraz wyrazistymi partiami rytmicznymi. Przykładami znanych utworów funkowych są 'Superstition' Stevie Wondera czy 'Give Up the Funk' zespołu Parliament. Ten gatunek sprawia, że nikt nie potrafi usiedzieć w miejscu i jest doskonałą rozgrzewką przed intensywnym tańcem.

Gatunek 2: Disco

Disco to muzyka, która dominowała na parkietach w latach 70. i 80. XX wieku. Charakteryzuje się szybkim tempem i łatwymi do naśladowania tanecznymi krokami. Popularne utwory disco to m.in. 'Stayin' Alive' Bee Gees czy 'Dancing Queen' zespołu ABBA. Ta odświeżająca i pełna pozytywnej energii muzyka sprawia, że parkiet dosłownie pęka w szwach.

Gatunek 3: Salsa

Salsa to połączenie rytmów latynoskich, takich jak samba, mambo czy merengue. Powstała w latach 60. XX wieku i do dziś jest jednym z najpopularniejszych gatunków tanecznych na świecie. Salsy słucha się i tańczy na całym globie. Jej korzenie sięgają Kuby, a najbardziej znanymi utworami są m.in. 'Oye Como Va' Santany czy 'Vivir Mi Vida' Marca Anthony'ego. Ta gorąca i ekscytująca muzyka rozgrzewa parkiet jak żaden inny gatunek.

Gatunek 4: Hip-hop

Hip-hop to gatunek muzyczny, który powstał w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje się mocnymi beatami i rapowanymi tekstami. Jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na świecie i idealnie nadaje się do tańca. Przykłady znanych utworów hip-hopowych to m.in. 'California Love' 2Paca czy 'Lose Yourself' Eminema. Hip-hopowa muzyka zapewnia nie tylko świetną rozgrzewkę, ale także możliwość wyrażenia siebie na parkiecie.

Gatunek 5: Electro

Electro to gatunek muzyki elektronicznej, który powstał w latach 80. XX wieku. Charakteryzuje się szybkimi tempami i charakterystycznymi dźwiękami syntezatorów. Popularne utwory electro to m.in. 'Around the World' Daft Punk czy 'Sandstorm' Darude. Ta dynamiczna i pełna elektryzującej energii muzyka idealnie sprawdza się na parkiecie i rozgrzewa do intensywnego tańca.