Muzyka

Manele jako styl muzyczny

W kontekście muzyki istnieje wiele rozmaitych rodzajów styli, które charakteryzują się przede wszystkim bogatymi dźwiękami, ciekawym instrumentarium ale także i mnóstwem różnorodnych artystycznych kombinacji a także mixów rozmaitych rodzajów mieszanek muzycznych. Wśród takich właśnie odmian warto wspomnieć między innymi o muzyce zwanej manele, która stanowi mix rytmów cygańskich oraz muzyki w kontekście typowo popowym. Jeżeli chodzi o manele to odznaczają się one przede wszystkim tym, iż są powszechne na obszarze Rumunii.
Wśród rozlicznych rodzajów styli muzycznych, manele opierają się zwłaszcza na muzyce orientalnej, której wpływy są niemożliwe do uniknięcia. Podobnie, gdy chodzi o wpływy tureckie, albańskie, czy też serbskie oraz bułgarskie.

Musimy także zwrócić uwagę na to, że manele zrodziło się na terenie Włoch, gdzie bardzo szybko zostało rozpowszechnione. Jeżeli chodzi o okres, gdy ten rodzaj muzyki się zrodził, to przede wszystkim miało to miejsce w końcówce lat osiemdziesiątych. W głównej mierze ten gatunek powstał na terenie Rumunii, ale bardzo szybko został przeniesiony na wiele innych obszarów na terenie zarówno kontynentu europejskiego jak i szereg innych krajów na całym świecie. Dodatkowo, warto także zwrócić uwagę na to, że geneza manele zdaniem krytyków muzycznych ma ścisłe powiązanie z dzielnica biedoty rumuńskiej, z której ten typ brzmienia się pojawił i gdzie się zrodził. Należy mieć na uwadze także fakt, że manele to ogólny styl śpiewania czy muzyczny, który wyrażany jest także w ubiorze, dodatkach i biżuterii kobiecej.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: serwis laptopów gdynia