Muzyka

M-Base i Maloya – muzyka od innej strony

Popularne rodzaje muzyki stanowią dzisiaj raczej gatunki typowo komercyjne, jeżeli natomiast mowa o bardziej alternatywnych odmianach, to w szczególności trzeba zwrócić uwagę na takie nurty jak chociażby M-Base, o istnieniu którego spore grono osób nawet do tej pory nie ma w ogóle pojęcia. Czym się odznacza ta muzyka w swoim specyficznym rodzaju i na czym się opiera w swojej stylistyce? A może chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat Maloya? Czy wiesz, co to? Więcej na ten temat poniżej.
M-Base
W przypadku M-Base warto wspomnieć, że jest to muzyka wykonywana jako styl jazzowy, który bazuje zwłaszcza na pomysłach twórców typu John Coltrane oraz Charlie Parker. Dodatkowo osobą, która zdecydowała się na to, żeby tworzyć w tym gatunku jest też James Brown. Warto wiedzieć, że M-Base w swojej stylistyce takiej jaka dominuje na chwilę obecną powstał jako osobna zupełnie koncepcja muzyczna, dzisiaj kompletnie nieznana, w latach osiemdziesiątych, a ściślej rzecz biorąc w połowie lat osiemdziesiątych. Ponadto jest to także bardzo powszechny rodzaj muzyki dla pierwszych lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia.

Należy wspomnieć jednakże o tym, że wśród najpowszechniejszych wariantów M-Base raczej nie występuje, ale jest to taki rodzaj muzyki, który warto jest posłuchać chociaż z czystej ciekawości. Tym mało popularnym skrótem określa się nie tylko brzmienia muzyczne, ale również tancerzy oraz poetów. Wszyscy oni opierają się na macro-basic array of structured extenporization. Maloya z kolei stanowi rodzaj muzyczny, który jest zarówno muzycznym brzmieniem, jak także stylem tanecznym, charakterystycznym dla obszaru znajdującego się na Oceanie Indyjskim, a mowa tu ok wyspie Reunion.
Artykuł dzięki: