Muzyka

Muzyka filmowa – najważniejsze fakty

Jednym z rodzajów muzycznych kategorii okazuje się muzyka filmowa, która tworzona jest specjalnie po to, żeby zestawiać ilustracje filmowe oraz muzyczne w jedną, artystyczną całość. Muzyka w tym wydaniu stanowi dopełnienie filmowego przekazu, podkreślając bardzo często emocje towarzyszące bohaterom, czy też ich nastrój oraz psychiczne i emocjonalne rozterki z jakimi przychodzi im się mierzyć. Warto wspomnieć, że w przypadku przedstawień teatralnych, kiedy mowa o widowiskach, jakie są rozgrywane na żywo, nie obeszłoby się bez wspomnianej tu muzyki filmowej, która także towarzyszy spektaklom oraz operze.
Niemy film, który był kiedyś powszechnie znany, stanowił dopełnienie tylko dzięki muzyce. Jest to dość nietypowe zjawisko z tego powodu, że nie było w ogóle słów, które miałyby być wypowiadane przez aktorów i grupę występujących, ale muzyka była odtwarzana na żywo, wraz z biegiem przekazu filmowego. Warto także dodać, że w świecie muzyki filmowej niesamowicie powszechnymi nazwiskami stali się Dymitr Szostakowicz a także Siergiej Prokofjew.

Ci dwaj Rosjanie zasłynęli ogólnie w świecie rozrywki za sprawą komponowanych przez nich utworów typowo z zakresu muzyki rozrywkowej, filmowej w swym charakterze. Początkowo muzyka filmowa gościła tylko w bardzo bogatych kinach czy operach z prawdziwego zdarzenia, na przykład The London Symphony Orchestra. W takich miejscach występowały najlepszej klasy zespoły oraz grupy muzyków. Muzyka w tym wydaniu jest przede wszystkim oparta na specjalnych dźwiękach, efektach specjalnych, czy też celowo tworzonej na potrzeby tego gatunku dramaturgii.
Artykuł dzięki: