Muzyka

Minstrel Show – czy wiesz, co to takiego?

Terminem Minstrel Show czy też shows bo obie te wersje funkcjonują, określa się charakterystyczny rodzaj muzycznych spektakli, jakie są mocno powszechne na obszarze państwa amerykańskiego. Pierwsze tego rodzaju działania rozrywkowe w swym charakterze zostały stworzone w pierwszych latach drugiej połowy dziewiętnastego wieku, jednakże przetrwały one w niemal niezmienionej – nieco tylko unowocześnionej postaci i formie – po dziś dzień. Czym odznaczają się Minstrel Show? Sprawdź to poniżej, bowiem przygotowaliśmy na ten temat konkretny poradnik.
W szczególności warto zwrócić uwagę na to, że minstrel show cechuje się jednym z najbardziej charakterystycznych amerykańskich widowisk w ogóle.

Bazuje zwłaszcza na skeczach, umiejętnie połączonych z muzyką, z tańczeniem oraz Peleryny przeciwdeszczowe z piosenkami i występami artystycznymi, a więc jest to jedno wielkie show, które przyciąga od zawsze maksymalną uwagę wszystkich zainteresowanych rozrywką na najwyższym poziomie. W zakresie minstrel shows, musimy zwrócić uwagę zwłaszcza na to, że pierwsze lata tego rodzaju muzyki opierały się na grze z wykorzystaniem białych aktorów, jacy mieli za zadanie parodiować czarnoskórych. Cały dziewiętnastych wiek upłynął zatem pod hasłem ministrel show, bez których Ameryka nie wyobrażała sobie rozrywki w innym wydaniu. Jeżeli chodzi o przełomowy dla tego rodzaju pokazów rok to był to 1789, bowiem wówczas Lewis Hallam, który słynął z tego, że był organizatorem minstrel show, wykorzystał rekwizyt, jakim stała się tak zwana czarna twarz.
Artykuł dzięki: