Muzyka

Muzak a muzyka

Czy słyszałeś kiedyś, że jeden z popularnych rodzajów muzyki określa się w dość nietuzinkowy sposób, to jest terminem muzak? Czy wiesz, co to za rodzaj przedstawienia muzycznego? Czym tego rodzaju dźwięki się charakteryzują i na czym się opierają? Przedstawimy wszystko, co musisz o tym wiedzieć w dalszych akapitach niniejszego artykułu wirtualnego poświęconego tematyce muzaka.
Muzakiem określa się muzykę jaka jest specyficzną muzyką funkcjonalną. Powstała ona poprzez zastosowanie amerykańskiej terminologii dla firmy Muzak. Stworzona została poprzez zastosowanie w sieciach hoteli, czy też banków oraz sklepów charakterystycznych muzyczki, przy której miał być umilany czas klientów przybywających do danego miejsca usługowego.

Warto wspomnieć, że muzakiem określa się coraz częściej takie rytmy, które z jednej strony są w pewnym sensie elementem umilającym czas melomanów, ale również są one swego rodzaju chwytem marketingowym, bowiem na przykład muzyka stworzona specjalnie do obiektów zakwaterowania takich jak hotele ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, żeby marketingowa muzyka umilała czas osób przebywających w danym obiekcie i aby tenże obiekt im się dobrze kojarzył. Jeżeli natomiast mowa o muzaku w kontekście sklepu, bowiem ten jego rodzaj zdecydowanie jest najbardziej specyficzny, opiera się on przede wszystkim na muzyce funkcjonalnej która ma zachęcać klientów do jak największego wydawania i kupowania coraz to nowszych rzeczy przebywając w danym sklepie. Muzyka tego typu jest specjalnie projektowana, a jednym z jego inicjatorów okazał się Enrik Sati, co z kolei miało miejsce w roku 1917.
Artykuł dzięki: