Muzyka

Muzyka filmowa

Muzyka filmowa nie mogłaby nie istnieć, bo w jaki sposób można byłoby tworzyć ścieżki dźwiękowe dla filmów. Bez brzmień ekranizacje nie mają aż takiej emocjonalności oraz nie przekazują emocji aż tak silnie. Istotne jest zwrócenie uwagi na to, że muzyka filmowa jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju, w związku z czym stanowi ona rodzaj dźwięków tylko i wyłącznie dla danego obrazu filmowego. Muzyka stanowi także bardzo często dopełnienie ilustracji filmowej.
Musimy mieć na względzie fakt, że muzyka w takiej postaci jest po to, żeby pokazywać przeżycia psychiczne występujących w filmie bohaterów a także ukazuje konkretną postać, podkreśla wrażenie ogólne z poszczególnych scen. Muzyka jest charakterystycznym elementem każdego jednego filmu.

Przeżywa ona ewolucję wraz z biegiem czasu i obecnie występują kompozytorzy, którzy specjalizują się nawet wyłącznie w muzyce filmowej. Co bardzo ciekawego, muzyka obecna była w dziedzinie filmu zawsze, a co bardzo istotne była ona powszechna nawet wówczas, gdy film stanowił niemą ilustrację. Wówczas wszelakie dźwięki były prezentowane na zasadzie melodii wykonywanych na żywo, w momencie, kiedy puszczany był dany seans. Ten rodzaj przedstawień muzycznych zachował się do momentu, gdy zrodził się film w klasycznym jego wydaniu. Współczesna muzyka tworzona do ilustracji filmowych to połączenie wielorakich gatunków. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Warto także wspomnieć, że obecne rytmy bazują na trendach z przełomu dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku.
Artykuł dzięki: